+420 728 005 266
kouzlo@magisek.cz

4.9.2020

Výletíme po jižních Čechách

Máte volný víkend a nevíte, co podniknout s vašimi rošťáky? Vydejte se na výpravy po krásách naší země. Připravili jsme pro Vás několik nápadů na jednodenní výlety, tentokrát z jihu. Všichni víme, že je to ráj milovníků ryb a cyklistů preferující jízdu po rovinkách. Ale co si podniknout s dětmi?  Zabalte si svačinku, přibalte i nějakého plyšového kamaráda a jedeeeeem!!! 
  1. Krokodýlí ZOO Protivín

Tato podoba zoo v České republice nemá konkurenci, podobný typ v Evropě můžeme vidět pouze v Dánsku, Francii a Německu. V muzeu můžete navštívit výstavu koster více než 1200 zvířat (nejen krokodýlů). Další součástí zoologické zahrady jsou expoziční inkubátory, kde můžete sledovat proces líhnutí malých krokodýlů během jara. Krmení krokodýlů probíhá každou sobotu v 11:00 a neděli ve 14:00. Velkou raritou je bílá Afrodita – gaviál saudský, který je jediný na světě. Mimo jiné se můžete těšit na Golema – téměř pětimetrového krokodýla mořského, což je největší druh krokodýlů na světě. Nejohroženějším druhem je krokodýl filipínský, kterého v zoo zastupuje Monty. V zoo bydlí kromě krokodýlů také kajmani, aligátoři, gaviálové, jedovatí hadi a mnoho malých mláďátek.


  1. Pohádková kovárna Protivín

A když už budete v Protivíně, nenechte si ujít návštěvu fantastického světa Pohádkové kovárny. Toto místo poskytne Vám i vašim mrňouskům prostor pro uniknutí ze všedního dne rušného velkoměsta. Najdete zde mnoho zábavných aktivit uvnitř i venku, takže návštěvu můžete uskutečnit za jakéhokoliv počasí, od dubna do prosince. Vedle prohlídky expozice si děti mohou vytvořit také vlastní pohádkovou postavičku například z modelíny nebo papíru 19. září je pro děti připraveno “Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrůdlování”. V prosinci můžete například zavítat na prohlídku živého Betlému.


  1. Stezka v korunách stromů Lipno

Fandí vaše rodina adrenalinu a nemáte strach z výšek? Stezka v korunách stromů u Lipna nabízí mnoho sportovního vyžití a zábavných aktivit. Na stezce také naleznete naučné zastávky, které pomohou rozšířit znalosti z oblasti přírody, ochrany a funkce lesa. Stezka je určena nejen pro malé návštěvníky, ale i pro dospělé, kteří dušičkou zůstaly stále mladí a touží po  dobrodružství. Celková délka stezky je 675 metrů a leží ve výšce 900 metrů nad mořem, výška rozhledny na vrcholku stezky je 40 metrů. Okolí si také můžete před samotným výletem prohlédnout virtuálně. Dále se můžete těšit na jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Mimo to vás překvapí dechberoucí výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. 


  1. Houbový park - Ráj skřítků - Muzeum

Dětské fantazii se opravdu meze nekladou. Kde ale hledat místo, ve kterém se skloubí kouzlo fantazie s naší realitou? Ráj skřítků aneb Houbový park je to pravé místo! Naučné stezky pro koumáky, mnoho her, muzeum pro zvědavce, výtvarná dílna šikulů, domácí mazlíčci, to vše a mnohem více  je tu pro Vás nachystané. Své mazlíčky však nechte lumpačit doma. Užijte si čas společně s rodinou a přijďte si hrát společně. Skřítkové se už těší! Ale pospěšte si, provoz je pouze do konce října, pak zdejší uléhají k zimnímu spánku a vrací se zpět až koncem května, tak si je nenechte ujít! 


  1. Hopsárium - svět rodinné zábavy

Pokud vašemu dítku přestávají stačit koberečky a hračky, Hopsárium je to pravé místo, které byste určitě měli navštívit! Obsahuje spoustu skvělých atrakcí, jako jsou prolézačky, trampolíny, různé překážkové dráhy, a samozřejmě nesmí chybět oblíbené skluzavky. Hopsárium Lipno je umístěno v Aquaworldu a skládá se z vnitřní a venkovní části, které je otevřeno vždy za hezkého počasí. Všechny atrakce jsou certifikovány a splňují ty nejpřísnější bezpečnostní kritéria. Hopsárium je otevřeno denně od 10 do 19 hodin, v obvyklém režimu, při dodržení základních hygienických nařízení.

Powered by Froala Editor

© 2021 Magisek.cz - Powered by Pluli.com - All Rights Reserved